Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach

KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

W tym miesiącu wykonaliśmy dwa zadania w ramach projektu. Była to zabawa plastyczna polegająca na mięciu papieru malowanego akwarelą. Dzieci moczyły wodą kartkę papieru rysunkowego, a następnie farbami akwarelowymi malowały kilka dużych plam w...

RZEPAKOWI CHŁOPCY

W piękny, słoneczny dzień wsiedliśmy do autobusu miejskiego, który nas zawiózł w magiczne miejsce…. pole rzepakowe. Cudowny energetyczny kolor, słodki zapach, a i nauka jak z rzepaku zrobić olej. Taki fajny żółty dzień dzisiaj...

PIESZA WYCIECZKA DO ZAMKU KSIĄŻ

Piękna pogoda zapukała do okien naszej szkoły, więc korzystając z okazji dzieci wybrały się na pieszą wycieczkę do Książ Parku Krajobrazowego oraz Zamku Książ. Był to wesoło i aktywnie spędzony czas, wykorzystany na obserwację...

ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

W dniu 9.04.24 odbył się w naszej szkole apel z okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia. Gościem honorowym była pani pielęgniarka, która otrzymała od uczniów mnóstwo życzeń, upominków, podziękowań i uścisków. W rewanżu nasza ,,piguła”...

DZIEŃ MARCHEWKI

Międzynarodowy Dzień Marchewki zawitał do naszej szkoły. Głównym celem było promowanie spożywanie warzyw, ale też poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian. Była pogadanka na temat tego warzywa, film edukacyjny, rysowanie marchewki krok...

FILHARMONIA NA WESOŁO

Muzyczna podróż i dobra zabawa z Filharmonią na Wesoło. Tym razem zabrano nas do Włoch.

TEATRZYK KAMISHIBAI „BRZYDKIE KACZĄTKO”

W dniu 05.04.2024r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatrzyku kamishibai „Brzydkie kaczątko.” Baśń H. Ch. Andersena zaprezentowała pani Dorota. Następnie uczniowie wzięli udział quzie dotyczącym treści utworu. A potem wycinali i układali puzzle...

MÓJ DOMEK Z OGRÓDKIEM

W piękny, wiosenny poranek planowaliśmy, projektowaliśmy, sialiśmy wykonując swój pierwszy domek z ogródkiem. Tymczasem czekamy i obserwujemy co się będzie działo.  

POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Uczniowie dolnośląskich szkół i placówek, dwadzieścia lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Polacy w wyniku referendum zdecydowali o przystąpieniu do tej wyjątkowej europejskiej wspólnoty państw i narodów....