Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach

GRA NA PLAY-STATION

W naszej szkole nigdy się nie nudzimy, bo nie ma czasu na nudę, zawsze coś ciekawego i interesującego się dzieje. Chłopcy grając na konsoli Play – Station wcielić w piłkarzy, kierowców rajdowych czy rowerzystów....

WYCIECZKA DO PARKU NAUKI I TECHNIKI „EXPLORA PARK” W WAŁBRZYCHU

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od podróży pociągiem do Parku Nauki Techniki ,,Explora Park” w Wałbrzychu. Na miejscu mogliśmy przetestować wszystkie urządzenia znajdujące się w Explora Parku, co sprawiło nam dużo frajdy. Celem wycieczki było pokazanie...

RYSOWANIE NA PAPIERZE ŚCIERNYM

Kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edykacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne za nami. Tym razem podczas zajęć rysowaliśmy smoka nie na kartce a na drobnoziarnistym papierze ściernym używając kredek świecowych, pasteli, kredy i własnej wyobraźni....

W POSZUKIWANIU WIOSNY

Udało się. Wiosna odnaleziona. Była w kolorowych kwiatkach i maleńkich listkach, i pąkach na drzewach i w ćwierkaniu ptaszków. Szukaliśmy jej na placach zabaw, czasami z góry lepiej widać. Wiosna już nadchodzi dzisiaj widzieliśmy.

WALENTYNKOWE SERCE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim konkursie plastycznym pt. ,,Walentynkowe serce”, organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury W Świebodzicach. Marysia z klasy I oraz Erenst z klasy V zajęli III miejsce w swojej...

WYCIECZKA NA WARSZTATY MAJSTERKOWO W CASTORAMIE

21 lutego uczestniczyliśmy w warsztatach Majsterkowo organizowanych przez sklep budowlany Castorama w Wałbrzychu. Głównym celem warsztatów było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości...

ZDROWA PRZEKĄSKA

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny ,,Zdrowa przekąska”. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali: sałatki, koktajle, surówki, soki i owocowe szaszłyki. Nastepnie uczniowie obejrzeli film omawiający piramidę zdrowia. W dalszej części...

URODZINY MARIUSZKA I DANIELKA

W piątek wraz z kolegami swoje urodziny świętowali Mariusz i Daniel. Wspólnie zaśpiewaliśmy chłopcom ,,Sto lat”, złożyliśmy życzenia oraz wręczyliśmy prezenty. Były świeczki, poczęstunek i tańce. Chłopaki życzymy wszystkiego co najwspanialsze, najpiękniejsze i najlepsze.

WYJŚCIE NA FRYTKI

Uczniowie szkoły gościli w pobliskim barze na frytkach. Celem wycieczki było przede wszystkim uświadomienie dzieciom jak należy zachować się w barze, restauracji oraz bezpośrednie stosowanie zasad i nawyków związanych z kulturalnym jedzeniem i zachowaniem...

TEATRZYK KAMISHIBAI ,,KRÓLOWA ŚNIEGU”

W dniu 14.02.2024 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatrzyku kamishibai „Królowa Śniegu”. Baśń H.Ch. Andersena, zaprezentowała pani Dorota. Następnie uczniowie wzięli udział w mini konkursie dotyczącym treści utworu. A potem wycinali i...